Spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

20 listopada 2018 roku o godz. 11.00 w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w ramach projektu Dyskusyjny Klub Książki odbędzie się spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel to polska pisarka, doktor literaturoznawstwa, autorka książek dla dzieci, a także scenariuszy i adaptacji scenicznych. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła od zwycięstwa w konkursie poetyckim im. Mieczysława Czychowskiego. W dziedzinie literatury dla dzieci zadebiutowała w 1998 roku, kiedy razem z Włodzimierzem Fijałkowskim napisała książkę „Oto jestem”. Jej samodzielny debiut miał miejsce w 2004. Wówczas wydała „Sznurkową historię”. Pisarka współpracowała z czasopismami: „Dziecko”, „Świerszczyk” czy „Miś” oraz z Polskim Radiem i redakcją TVP.

Jej książki wpisane są na Złotą Listę Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W 2007 roku otrzymała brązowy medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wśród najbardziej znanych tytułów znajdują się: „Kosmita”, „Kamienica”, seria książek o Florce, „Siedmiu wspaniałych”, „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki”.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w spotkaniu w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci (pok. 112), tel. 52397 2807, e-mail: dziecieca@bibliotekachojnice.pl.
(fot. Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel – Grzegorz Hryniszak)