Spotkanie z prof. Longinem Pastusiakiem
  • A A A
  • Historyk, polityk, politolog i amerykanista prof. dr hab. Longin Pastusiak gościł 2 czerwca 2009 roku w Chojnicach. W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej promował swoje książki.

Gościa powitała dyrektor miejskiej biblioteki Anna Lipińska, podkreślając, że profesor Longin Pastusiak jest autorem ok. 700 publikacji oraz 76 książek. Spotkanie było okazją do zapoznania się z jego dwoma ostatnimi tytułami – „Biały Dom i jego mieszkańcy” oraz „Romanse prezydentów USA”. – „Romanse prezydentów USA” nie były moją inicjatywą, ale wydawca chciał, żebym taką książkę napisał – zdradził profesor. A że posiada bogaty zbiór materiałów dotyczących zarówno biografii prezydentów, jak i ich żon, znalazły się także informacje o prezydenckich romansach. Amerykanista mówił też o historii Białego Domu i jego znaczeniu dla społeczeństwa amerykańskiego. Odpowiadał na pytania słuchaczy, zainteresowanych nie tylko tematyką amerykańską, ale także wyborami do Parlamentu Europejskiego.
    Profesor Longin Pastusiak złożył autografy na swoich książkach, będących w księgozbiorze biblioteki i wpisał się do kroniki Czytelni. Podpisywał też egzemplarze zakupione przez uczestników spotkania.