Stara kronika osiedlowa trafiła do biblioteki

Pracownia Dokumentacji Regionalnej MBP otrzymała do swoich zbiorów Kronikę Komitetu Obwodowego nr 3 sprzed 60 lat. Do zbiorów bibliotecznych przekazał ją chojniczanin Marek Wincencjusz.

Odbyło się to w towarzystwie radnego Kazimierza Jaruszewskiego i dziennikarki Marii Eichler. Marek Wincencjusz wręczył pamiątkową księgę bibliotekarce Pracowni Dokumentacji Regionalnej Annie Marii Zdrence.
Kronikę prowadził przewodniczący najpierw Komitetu Obwodowego nr 1, a potem Komitetu Obwodowego nr 3 Tadeusz Wincencjusz. Zawiera ona wpisy z lat 60. i 70. ubiegłego wieku dotyczące obchodów świąt przez mieszkańców komitetu, wydarzeń kulturalnych, a także czynów społecznych. Są one opatrzone starymi fotografiami. Niestety wpisy kończą się na 1977 roku i po tym czasie zeszyt już nie jest prowadzony. Kronika jest cennym źródłem historycznym, który z pewnością zainteresuje badaczy przeszłości osiedli w naszym mieście.