Starszaki z „Wesołych Przedszkolaków” poznały Szepczący Las

W środę 13 marca 2019 roku grupa starszaków z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki” zajrzała do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci. Tam wysłuchała historii autorstwa Marcina Mortki pt. „Tappi i niezwykłe miejsce” ze zbioru o tym samym tytule.

Pewnego dnia Szepczący Las obiegła plotka, że wiking Tappi zabiera wszystkich swoich zwierzęcych przyjaciół na wycieczkę, a miejsce, które mają odwiedzić jest niezwykłe. Nikt nie wiedział, gdzie mają się udać. Jedyną podpowiedzią Tappiego były słowa, że z tego miejsca wychodzi się szczęśliwym. W ten oto sposób mieszkańcy Szepczącego Lasu odwiedzili i poznali… bibliotekę.

Dzieci zapytane o ty, czy rodzice i panie w przedszkolu czytają im książki, odpowiedziały twierdząco. Dlatego też każdy mógł odpowiedzieć na kolejne pytanie: Którą z książek lub którego bohatera lubi najbardziej. Wśród wymienionych były między innymi: księżniczki, strażacy, bohaterowie Krainy Lodu czy Lego Ninjago. Następnie każdy uczestnik zajęć narysował swojego książkowego faworyta na kartach książki.