Stowarzyszenie LekTURa na Pikniku Organizacji Pozarządowych
  • A A A
  • IMG_9598

W sobotę 24 czerwca 2017 roku Stowarzyszenie LekTURa wzięło udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych, zorganizowanym przez LGR „Mòrénka” w Fosie Miejskiej w ramach Dni Chojnic.

Celem pikniku było zaprezentowanie działalności organizacji pozarządowych, które funkcjonują na terenie powiatu chojnickiego. Podczas pikniku w Fosie Miejskiej swoje stoiska promocyjne przygotowało ok. 20 organizacji pozarządowych. Wśród nich znalazło się właśnie Stowarzyszenie LekTURa, które działa przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach od 2005 roku i przede wszystkim wspiera biblioteki oraz upowszechniania czytelnictwo.

Na stoisku LekTURy można było obejrzeć zdjęcia z organizowanych cyklicznie akcji, m.in. z Nocy w Bibliotece, rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz czy Narodowego Czytania. Oglądający mogli także polecić innym książkę na wakacje, za co otrzymali kolczyki lub wisiorki w kształcie książki wykonane techniką origami. Każdy zainteresowany działalnością stowarzyszenia otrzymał zakładkę do książki oraz naklejkę z logo LekTURy. Dodatkowo można było przybić pieczątkę z napisem: Kręci mnie czytanie. Członkowie stowarzyszenia przygotowali także kiermasz książek używanych.

Wśród odwiedzających stoisko byli czytelnicy, którzy polecili książki na wakacje. Znalazły się wśród nich dla młodszych powieści z serii „Monster High”, a dla starszych – książki Anny Katarzyny Emmerich, „Drogi głodu”, których autorem jest Jorge Amado, „Dzikowy skarb” Karola Bunscha, „Bezcenny” Zbigniewa Miłoszewskiego, podróżnicze książki Jacka Pałkiewicza oraz thrillery romantyczne Erici Spindler.