„Święta Tupcia Chrupcia”

We wtorek 5 grudnia do Oddziału dla dzieci i młodzieży zawitała grupa Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Wysłuchała ona historii o sympatycznej myszce pt. „Święta Tupcia Chrupcia”.

Oczekiwanie na przybycie Świętego Mikołaja bardzo się dłużyło Tupciowi Chrupciowi. Gotowe było już wszystko: przyozdobiona choinka, wystrojony miś Tedi. Brakowało tylko prezentów. By umilić sobie czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, Tupcio Chrupcio postanowił spędzić czas na zabawie na świeżym powietrzu i ulepi bałwana. Gdy zmarznięty postanowił wrócić do domu, usłyszał pewien cichutki głosik należący do zmarzniętego ptaszka, który został ranny i prosił o szalik. Tupcio Chrupcio udał, że nie słyszy i popędził do domu. Kiedy leżał wieczorem w łóżku długo nie mógł zasnąć, bo coś go dręczyło. Zapytał mamę, czy Święty Mikołaj widzi, kiedy robimy coś złego. Mama odpowiedziała, że tak, ale zawsze jest czas, by to naprawić…

Przedszkolaki rozmawiały między innymi o tym, co to znaczy mieć dobre serce, a także o pisaniu listów do Świętego Mikołaja i warunkach, jakie trzeba spełnić, by nas odwiedził i obdarował prezentami. Na zakończenie każdy narysował list na kartce w kształcie bombki, prosząc o prezent dla kogoś potrzebującego.