Sześciolatki wzięły udział w lekcji bibliotecznej

Sześciolatki z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej nr 7 uczestniczyły w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci w lekcji bibliotecznej we wtorek 14 maja 2019 roku.

Na samym początku spotkania dzieci rozmawiały o tym, że biblioteka jest takim miejscem, w którym wypożycza się książki, w odróżnieniu do księgarni, gdzie się je kupuje. Następnie przedszkolaki dowiedziały się jakie zasady obowiązują w bibliotece. Dzieci bardzo dobrze zdawały sobie sprawę, jak należy dbać o książki i świetnie rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań i powieści skierowanych właśnie do nich. Obejrzały książki, których nie zabiera się do domu oraz czasopisma i egzemplarze popularnonaukowe w czytelni.

Spotkanie w bibliotece było okazją, by zachęcić sześciolatki do założenia kont czytelniczych i skorzystania z programu Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach. Okazało się, że w grupie jest jeden uczestnik programu, który wkrótce odbierze pierwszy z trzech dyplomów.