Szkolenie dla bibliotekarzy bibliotek gminnych

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci w środę 30 maja 2018 roku odbyło się szkolenie dotyczące nowości wydawniczych dla bibliotekarzy bibliotek gminnych. Szkolenie poprowadziła Wioletta Karpiak – kierownik oddziału dziecięcego.

W trakcie spotkania bibliotekarka przedstawiła zebranym nowości książkowe i mówiła o specyfice zamawiania pozycji do biblioteki publicznej. Następnie dyskutowano o gustach i wyborach czytelniczych dzieci w wieku 6-15 lat. Szkolenie było także okazją do integracji bibliotekarzy, wymienienia opinii o nowej literaturze dla dzieci i młodzieży oraz zapoznania się z różnicami preferencji czytelniczych użytkowników bibliotek publicznych i szkolnych. Bibliotekarzom uczestniczącym w szkoleniu dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do dalszej współpracy.