Tłusty czwartek i łakomstwo tematyką zajęć dla dzieci

23 lutego w Oddziale dla dzieci i młodzieży maluchy z Przedszkola Niepublicznego „Leśne Ludki” w Klawkowie wysłuchały krótkiego opowiadania pt. „Maks i podwieczorek” ze zbioru „Przysmaki Maksa”, którego autorką jest Katarzyna Zychla.

Utwór opowiada o hipopotamie Maksie, który jest małym łakomczuchem. Jego ulubionym posiłkiem jest podwieczorek, bo wtedy mama zawsze przygotowuje coś słodkiego. Tym razem mama upiekła maślane ciasteczka, drożdżowe bułeczki oraz babkę śmietankową. Po zakończeniu pracy poprosiła synka, by ten popilnował wszystkich wypieków. Jednak pilnowanie łakoci okazało się bardzo trudnym zajęciem, ponieważ cudowny zapach roztaczający się dookoła wzmógł tylko burczenie w brzuchu i pobudził apetyt hipopotama. W ten oto sposób za przyczyną Maksa i jego przyjaciół zniknęły wszystkie ciasteczka. Mamę ta sytuacja bardzo zasmuciła, ponieważ wszystkie te słodkości zostały upieczone dla kogoś innego. Maksowi nie pozostało nic innego jak przeprosić i obiecać, że taka sytuacja się nie powtórzy.

Po wysłuchaniu historyjki dzieci rozmawiały o tym, jak zachował się Maks, jakie są objawy przejedzenia, czy można jadać słodycze oraz o tłustym czwartku, który przedszkolaki trafnie nazwały pączkowym dniem. Następnie kolorowały pączki z dziurką i przyklejały do nich kolorową posypkę z krepy.