Trzecioklasiści pisali w bibliotece list do św. Mikołaja

W czwartek 6 grudnia 2018 roku trzecioklasiści z Katolickiej Szkoły Podstawowej przyszli do biblioteki. W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci wysłuchali opowiadania pt. „Telefon” ze zbioru „Pan Kuleczka. Światło”, której autorem jest Wojciech Widłak.

Pewnego dnia kaczka Katastrofa została sama w domu. Nie lubiła tego, ponieważ wtedy musiała odbierać telefony, zamiast spędzać czas ze swoją przytulanką myszą Wiszą. Najpierw zatelefonował ktoś, kto chciał kupić szafę, ale Katastrofa nie chciała sprzedawać swojej. Następnie ktoś skarżył się, że przecieka mu wanna. Za chwilę, ktoś inny chciał, żeby naprawić mu wiolonczelę. Tych telefonów było jeszcze kilka. Wreszcie, gdy telefon zadzwonił jeszcze raz, zmęczona Katastrofa grzecznie odpowiedziała, że to pomyłka. Miły głos w słuchawce oznajmił, że telefonuje… Święty Mikołaj, by Katastrofa nie zapomniała wysłać do niego listu. Dobrze by było, aby w tym liście znalazły się również prośby i marzenia jej bliskich. I tak Katastrofa ochoczo zabrała się do rysowania listu.

W drugiej części zajęć uczniowie przeczytali list adresowany do nich i pani nauczycielki, a którego nadawcą była Kaczka Katastrofa. W liście tym znalazło się polecenie do wykonania. Zadaniem trzecioklasistów było napisać list do św. Mikołaja z prośbą o prezenty dla innych osób, na przykład kolegów lub rodziny. Na zakończenie każdy przeczytał swój list na głos. Z nadzieją, że te marzenia się spełnią.