Trzecioklasiści z „Trójki” wzięli udział w lekcji bibliotecznej

We wtorek 5 listopada 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyła się kolejna lekcja biblioteczna dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Tym razem oddział odwiedziła klasa IIIa.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi: co należy zrobić, by stać się czytelnikiem oddziału, czym jest regulamin oraz gdzie znaleźć książki, które ich interesują i są dostosowane do ich wieku. Trzecioklasiści przypomnieli sobie w jaki sposób należy dbać o książki. Dowiedzieli się również czym jest Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna. Zadawali bardzo ciekawe pytania. Bibliotekarka poinformowała ich także, że w każdej chwili mogą dołączyć do grona czytelników oddziału i rozpocząć korzystanie ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej.