Twórczość Magdaleny Tulli tematem spotkania DKK dla dorosłych

W piątek 12 lutego członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkały się w celu omówienia twórczości Magdaleny Tulli, która uważana jest obok Manueli Gretkowskiej, Olgi Tokarczuk i Doroty Masłowskiej za jedną z najwybitniejszych polskich pisarek.

Pisarka wkrótce przyjedzie do Chojnic na zaproszenie tego klubu. Panie wybrały dowolne tytuły tej autorki i podzieliły się wrażeniami z lektury. Najwięcej emocji wzbudził autobiograficzny „Szum”, powieść naszpikowana ogromnym ładunkiem intymnych przeżyć, pełna cierpienia i próby rozliczenia z trudnym dzieciństwem. Bohaterka książki jest obiektem prześladowania w szkole i poza nią, nie otrzymuje również wsparcia w domu rodzinnym. Książka nawiązuje także do konsekwencji II wojny światowej, a zwłaszcza jej wpływu na życie emocjonalne ludzi w powojennej Polsce.

Powieść zmusza do refleksji i podczas spotkania padały pytania, czy można żyć bez przebaczenia, czy nie należałoby zacząć od wybaczenia sobie samemu i dopiero wówczas próbować rozliczyć się z upiorami z dzieciństwa?
Kilka pań przeczytało inną książkę autorki – „Skaza”. Omawiano również „Włoskie szpilki” oraz „Sny i kamienie”.

Spotkanie z Magdaleną Tulli zaplanowano na środę 9 marca o godz. 18.00 w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych.