„Ubierz się w książkę” i wygraj powieść
  • A A A
  • W związku z akcją Dwa tygodnie z książką, która organizowana jest w dniach 24 kwietnia-8 maja 2017, Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach ogłaszają konkurs fotograficzny pn. „Ubierz się w książkę”.

Podstawowym założeniem konkursu jest zrobienie i przesłanie zdjęcia, które prezentować będzie połączenie okładki książki z postacią fotografowanej osoby lub specjalnie zaaranżowanym otoczeniem. Liczą się pomysł, aranżacja i sposób wykonania zdjęcia. Specjalnie dla uczestników przygotowaliśmy 3 przykładowe fotografie, które można obejrzeć w galerii poniżej.

Prace należy nadsyłać mailem w dniach od 10 kwietnia 2017 roku do 30 kwietnia 2017 roku (do północy) na adres czytelnia@bibliotekachojnice.pl. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zdjęcie o rozdzielczości nieprzekraczającej 5 MB i minimalnej rozdzielczości 500 kB, do którego dołączyć musi swoje dane – imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, datę urodzenia, numer telefonu.

W konkursie mogą brać udział mieszkańcy powiatu chojnickiego, którzy ukończyli 15 rok życia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 8 maja, kiedy obchodzony jest Dzień Bibliotekarza, o godzinie 18.00. Dla autorów 3 najlepszych zdjęć organizatorzy przewidzieli ciekawe nagrody książkowe. Podczas rozstrzygnięcia będzie można obejrzeć pokaz zdjęć reportażowych i ulicznych zrobionych przez fotografa Aleksandra Knittera i porozmawiać o pracy fotoreportera. Życzymy dobrej zabawy!