Odjazdowy Bibliotekarz już w sobotę

Po raz szósty bibliotekarze, miłośnicy książek i rowerów wyruszą spod siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, żeby tym razem przejechać trasę Chojnice – Kęsowo – Chojnice. Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 12 maja 2018 roku w godz. 10.00-16.00.

Sobota już niebawem, dlatego przygotowujemy dla Was odjazdowe gadżety, którymi będziecie mogli udekorować swoje rowery. We wtorek odwiedziliśmy także Kęsowo – tamtejszą bibliotekę oraz miejsce pikniku. Po drodze zobaczymy także bunkier, który znajduje się w okolicach Obrowa. W tym roku na mecie integrować będziemy się z uczestnikami Odjazdowego Bibliotekarza z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kęsowie i jej filii w Drożdzienicy, Żalno, Piastoszyna.

Akcja Odjazdowy Bibliotekarz jest organizowana w całej Polsce, a w Chojnicach przygotowują ją Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach. Podobnie jak w latach poprzednich kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego podczas pikniku w Kęsowie wybierzemy najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu. Warto przygotować się do tego konkursu, ubierając jak najwięcej pomarańczowych rzeczy.

Do pokonania będzie łącznie ok. 50 km. Trasa prowadzić będzie ścieżkami rowerowymi do Sławęcina, a następnie boczną drogą przez Obrowo do Kęsowa, gdzie odbędzie się odjazdowy piknik i rekreacyjne zabawy oraz konkursy.

Na rajd obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapisywać się można osobiście w Czytelni MBP lub pod nr. tel. 52 397 28 07.