Uczniowie kl. IIc SP nr 8 z wizytą w bibliotece

Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci w piątek 11 października 2019 roku odwiedzili uczniowie klasy IIc ze Szkoły Podstawowej nr 8. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Mówiące ręce” ze zbioru „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”, którego autorką jest Joanna Krzyżanek.

Pewnego październikowego dnia Cecylka Knedelek wracając z zakupami ze sklepu „Mydło i Powidło” spostrzegła dziewczynkę w rudym sweterku i zielonych pończoszkach, która czegoś szukała na trawniku przed pobliską księgarnią. Postanowiła więc zapytać ją, czy nie potrzebuje pomocy. Jednak mała poszukiwaczka nic nie odpowiedziała. Zamachała tylko rękami, czym mocno przestraszyła Cecylkę. Jak się później okazało Jagienki, bo tak dziewczynka miała na imię, nie należało się bać. Dziewczynka niedawno została mieszkanką miasteczka i dlatego macha rękami, ponieważ nie mówi i nie słyszy, a porozumiewa się właśnie za pomoc rąk.

Po wysłuchaniu treści książki drugoklasiści nauczyli się polskiego alfabetu palcowego. Uczniowie z dużą radością zabrali się do zdobywania nowych umiejętności.