Uczniowie klasy II o profilu czytelniczym SP nr 3 zwiedzali bibliotekę

Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach w czwartek 29 listopada 2012 roku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, klasy II o profilu czytelniczym. Uczniowie systematycznie przychodzą na zajęcia do Oddziału dla dzieci, a tym razem mieli możliwość zwiedzenia biblioteki.

Dzieci obejrzały Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, potem zajrzały do sekretariatu MBP i następnie spotkały się z panią dyrektor Anną Lipińską. Klasa odwiedziła też Czytelnię oraz Pracownię Dokumentacji Regionalnej, a także zeszła do piwnic, gdzie obejrzała magazyn Czytelni z przesuwanymi regałami i windę służącą do przewożenia zbiorów. Po bibliotece oprowadzały panie z Oddziału dla dzieci, a o swoich działach opowiadały pracujące tam bibliotekarki. Jak obiecała kierownik Oddziału dla dzieci Wioletta Karpiak, pozostałe działy biblioteczne drugoklasiści obejrzą podczas następnej wizyty w MBP.