Warsztaty dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią

W lipcu w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach rozpocznie się cykl warsztatów z karmienia naturalnego prowadzony przez Promotorki Karmienia Piersią (CNoL) i twórczynie Karmisfery – Alinę Pasionek-Sikorę (@dietetykpasionek) i Dominikę Daszkiewicz-Dykiert (@dominimissio).

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Skierowane są one do mam, które spodziewają się dziecka lub są na początku swojej mlecznej drogi. Alina i Dominika przedstawią ogrom praktycznej wiedzy na temat karmienia naturalnego, dzięki czemu uczestniczka będzie gotowa na każdy scenariusz.

Podczas czterech spotkań prowadzące omówią szczegółowo poniższe zagadnienia:
• Skąd się bierze mleko: fizjologia laktacji, anatomia piersi, skład mleka mamy, korzyści dla mamy i dziecka, przeciwwskazania do karmienia piersią, polskie i światowe rekomendacje.
• Udany początek karmienia piersią: od breastcrawl do stabilizacji laktacji, wyprawka laktacyjna.
• Wskaźniki skutecznego karmienia: czyli jak poznać, czy moje dziecko się najada, wygodne pozycje do karmienia (praktyka).
• Trudności na mlecznej drodze: zapobieganie i proste metody zaradcze.

Oprócz tego organizatorki zmierzą się z najpopularniejszymi mitami i podpowiedzą, skąd czerpać wiedzę dotyczącą karmienia piersią. Program warsztatów oparty jest na aktualnych źródłach naukowych i rekomendacjach, które również zostaną przedstawione na warsztatach. Spotkania odbywać się będą 13, 20, 27 lipca i 10 sierpnia 2021 o stałych godzinach: 10.00-12.00. Na każde spotkanie przewidziane jest około 2 godzin. Jeśli chciałabyś uczestniczyć w zajęciach, a nie masz z kim zostawić swojego malucha, to żaden problem. Zapraszamy również mamy ze swoimi pociechami.

Na warsztaty można zapisać się osobiście w Czytelni MBP lub dzwoniąc pod nr tel. 52 397 28 07. Zapraszamy do udziału!