Warsztaty plastyczne w ramach projektu „biblioTEKA pomysłów”

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci w czwartek 28 kwietnia 2011 roku odbyły się warsztaty plastyczne dla młodzieży mające na celu przybliżenie techniki papier mache. Były to dwa spotkania dla dziesięcioosobowych grup. Uczestniczyły w nich uczennice Gimnazjum nr 2 w Chojnicach.

Zajęcia prowadziła bibliotekarka oddziału dla dzieci Malwina Miszewska, która w marcu wzięła udział w warsztatach plastycznych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku w ramach projektu „biblioTEKA pomysłów”. To spotkanie poświęcone było małym formom plastycznym z wykorzystaniem papieru oraz papier mache i właśnie tę technikę pani Malwina zaprezentowała gimnazjalistkom. Uczennice musiały pociąć na kawałki stare gazety i następnie odwrócony talerz albo miskę posmarować wazeliną lub tłustym kremem i owinąć kawałkami gazety posmarowanymi klejem do tapet. Jak podkreśla bibliotekarka, uczennice nakładały 6-8 takich warstw. Gotowe formy odłożone zostały do wyschnięcia, a na kolejnych zajęciach trzeba będzie je wyciąć, pomalować i ozdobić. Wykonywanie tych przedmiotów ozdobnych gimnazjalistki kontynuować będą 16 maja 2011 roku.

Oddział dla dzieci MBP w Chojnicach planuje już kolejne warsztaty plastyczne – tym razem poświęcone ozdabianiu materiałów takich jak karton, metal czy drewno za pomocą techniki decoupage. Warsztaty te odbędą się we wrześniu, także w ramach projektu „biblioTEKA pomysłów”.