Weselny korowód wprost z dramatu Wyspiańskiego

Już w najbliższą sobotę 2 września w całej Polsce odbywać się będzie Narodowe Czytanie 2017, którego lekturą jest „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Podczas szóstej edycji akcji zapraszamy do wzięcia udziału w korowodzie weselnym, który ruszy spod Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach o godz. 12.00.

Weselny korowód przejdzie ulicami Kościuszki, Stary Rynek, Bankową i Sukienników, aż do parku Tysiąclecia. W czasie trwania przemarszu będzie można posłuchać nagranych wcześniej fragmentów dramatu, czytanych przez bibliotekarzy MBP, członków Stowarzyszenia LekTURa i zaproszonych gości. Ponadto będzie można także posłuchać fragmentów „Wesela” czytanych na głos, gdy korowód zatrzyma się na ulicy Kościuszki, Starym Rynku, przy wejściu do parku Tysiąclecia oraz na mostku w parku przy zegarze słonecznym. W przypadku niepogody Narodowe Czytanie przeniesione zostanie do Czytelni MBP.

Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do akcji, która w całej Polsce objęta została patronatem pary prezydenckiej. Zachęcamy również do odszukania własnych egzemplarzy „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Każdy, kto do końca września przyjdzie do Wypożyczalni dla dorosłych MBP z własnym egzemplarze dramatu, otrzyma okolicznościową pieczątkę Narodowego Czytania.

Organizatorami 6 edycji akcji są Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach oraz Stowarzyszenie LekTURa. Odbędzie się ona dzięki pomocy osób, które zgodziły się wziąć udział w Narodowym Czytaniu, a są to: Krzysztof Dziadczyk, Bogdan Kuffel, Piotr Rutkowski, członkowie Stowarzyszenia Dworek Polski oraz Roman Piekarski, który zarejestrował czytanie dramatu.