Wizyta dzieci z „Wesołych Przedszkolaków”

We wtorek 15 maja 2018 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki”. Dzieci podzielone były na dwie grupy: w pierwszej były Starszaki, a w drugiej Zuchy i zerówkowicze.

Przedszkolaki wysłuchały historii „O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa. Zanim jednak to nastąpiło dzieci dowiedziały się, czym jest program Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i jakie są związane z tym atrakcje.
Następnie przedszkolaki wysłuchały historyjki o Antku i Lusi, którzy nie posiadali wiele. Nie mieli telewizora, ich rodzice nie mieli samochodu, ani nawet domu. Mieszkali za to w przyczepie kempingowej pełnej książek. Czas im płynął na ich czytaniu. Pewnego dnia wszystkie książki z przyczepy musiały zniknąć. To wydarzenie stało się początkiem czegoś zupełnie niezwykłego.
W dalszej części spotkania dzieci kolorowały żółwia, który zachęca młodych czytelników do przyłączenia się do programu „Z książką na start”.
Spotkanie było również okazją, by dowiedzieć się czegoś o inicjatywie pn. „Przytulny kącik w miejskiej bibliotece” w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” ogłoszonego przez Tesco Polska.