Wizyta grupy ze Środowiskowego Domu Samopomocy

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wybrali się we wtorek 21 stycznia 2018 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. 35-osobowa grupa obejrzała biblioteczne oddziały i wystawę z okazji 98 rocznicy powrotu Chojnic do macierzy oraz specjalnie dla nich przygotowane ekspozycje.

Wizyta miała na celu pokazanie podopiecznym ŚDS biblioteki i niektórych jej zbiorów, w tym tych regionalnych. Grupa najpierw zajrzała do Mediateki, gdzie każdy może skorzystać z pracowni komputerowej lub wypożyczyć do domu filmy albo muzykę na płytach DVD i CD. Drugim bibliotecznym oddziałem, do którego podopieczni ŚDS zajrzeli była Wypożyczalnia Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych, gdzie zobaczyli jak wiele ciekawych powieści i książek popularnonaukowych można tam wypożyczyć. Zanim przeszli do Czytelni, obejrzeli jeszcze wystawę „Nie ma nic cenniejszego nad niepodległość i wolność”, która przygotowana została w holu dla upamiętnienia 98 rocznicy powrotu Chojnic do macierzy.

W Czytelni z kolei obejrzeli dwie miniwystawy, o których opowiedziały bibliotekarki Czytelni. Jedna zaprezentowała biografię i prace Witolda Looka (1929-1976) – historyka regionu i archiwisty, jednego z inicjatorów wydawania „Zeszytów Chojnickich”, członka Chojnickiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Druga pokazała najstarsze książki ze zbiorów Czytelni. Następnie goście ze ŚDS dowiedzieli się, jakie zbiory posiada Czytelnia i jak można z nich korzystać. A na zakończenie wizyty w bibliotece wypili kawę i mogli porozmawiać o tym, co wcześniej zobaczyli.