Wizyta maluchów z przedszkola „Parrot”

Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci we wtorek 2 października 2018 roku odwiedziły 3-, 4- i 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Parrot”.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że w skład oddziału wchodzą dwa pomieszczenia: wypożyczalnia oraz czytelnia, a także co się w nich robi i do czego służą. Bibliotekarka powiedziała przedszkolakom, czym jest regulamin wypożyczalni oraz pokazała, w jaki sposób wypożycza się książki. Dzieci rozmawiały o tym, jak o książki należy dbać i świetnie rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań i powieści skierowanych właśnie do nich. Obejrzały książki, których nie zabiera się do domu, w tym egzemplarze popularnonaukowe w czytelni.

Na zakończenie wizyty w bibliotece dzieci dowiedziały się, na czym polega program Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach. W grupie przedszkolnej znalazł się mały czytelnik, który już przyłączył się do programu.