Wizyta Misiaków z „Bajki”

W czwartek 27 września 2018 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziła grupa Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”.

Spotkanie w bibliotece rozpoczęło się przekazaniem dzieciom informacji, czym jest program Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i jakie są związane z tym atrakcje. Okazało się, że jedna osoba z grupy już bierze udział w akcji i zbiera pieczątki w Paszporcie Małego Czytelnika.

Następnie przedszkolaki wysłuchały historyjki pt. „O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa. Antek i Lusia nie posiadali wiele. Nie mieli telewizora, ich rodzice nie mieli samochodu ani nawet domu. Mieszkali za to w przyczepie kempingowej pełnej książek. Czas im płynął na ich czytaniu. Pewnego dnia wszystkie książki z przyczepy musiały zniknąć. To wydarzenie stało się początkiem czegoś zupełnie niezwykłego.

W dalszej części spotkania dzieci kolorowały obrazek, który przedstawiał regał z zabawkami. Po rozłożeniu obrazka ukazywała się wolna przestrzeń. Zadaniem przedszkolaków było ją zapełnić. W tym miejscu Misiaki rysowały zabawki i oczywiście książki.