Wizyta Muchomorków z „Jarzębinki”

We wtorek 14 czerwca 2022 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci zawitała grupa Muchomorki z Przedszkola Niepublicznego „Jarzębinka”.

Przedszkolaki wybrały się do biblioteki, żeby wysłuchać informacji o posiadanych przez oddział zbiorach oraz o tym, co każdy czytelnik wiedzieć powinien. Miały możliwość przyjrzeć się bliżej niektórym książkom, dostosowanym do ich wieku. Dzieci bezbłędnie odgadywały pokazywane przez bibliotekarkę tytuły bajek i przy okazji opowiadały, jakie książki posiadają w swoich własnych, domowych biblioteczkach. Czterolatki znakomicie orientowały się w kwestii dbania o pożyczoną własność, więc bibliotekarka tym chętniej zapraszała maluchy wraz z rodzicami do korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Muchomorki dowiedziały się także o akcji promowanej przez bibliotekę „Mała książka – wielki człowiek”. Wszystkim bardzo spodobał się pomysł kolekcjonowania naklejek za przyjście do biblioteki i wypożyczenie przynajmniej jednego tytułu. Na zakończenie maluchy obiecały, że opowiedzą swoim rodzicom o wizycie w bibliotece. W takim razie do zobaczenia!