Wizyta podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy

Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach w czwartek 7 lipca 2022 roku odwiedziła 30-osobowa grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach wraz z opiekunami.

W programie pobytu w bibliotece było obejrzenie poszczególnych działów oraz zapoznanie się z ich księgozbiorami i innymi dostępnymi zbiorami. Goście podzieleni na dwie grupy zajrzeli do Mediateki, Wypożyczalni i Czytelni Naukowej, Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych oraz do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci. Bibliotekarki w poszczególnych działach odpowiadały także na liczne pytania.

Następnie obie grupy udały się do Czytelni, gdzie wysłuchały informacji o specyfice tego działu i jego księgozbiorze. Podopieczni ŚDS obejrzeli także prezentację o zabytkach Chojnic, którą przedstawiła bibliotekarka Weronika Sadowska. Zobaczyli również albumy o Chojnicach. Ostatnim akcentem wizyty było wspólne rozwiązywanie regionalnego bingo, dotyczącego omówionych zabytków. Jak się okazało, goście bez problemu poradzili sobie z tym zadaniem.