Wizyta przedszkolaków z „Jarzębinki”

Sześciolatki z Przedszkola Niepublicznego „Jarzębinka” we wtorek 29 maja 2018 roku odwiedziły Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci.

Na początku spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że znajdują się w pomieszczeniu, w którym jest wypożyczalnia książek dla dzieci i młodzieży. Maluchy zapytane przez bibliotekarkę o to, co robi się w bibliotece, prawidłowo odpowiedziały, że w bibliotece wypożycza się książki, a w księgarni się je kupuje. Następnie dowiedziały się, co trzeba zrobić, by móc książki wypożyczać do domu. W ten oto sposób uczestnicy spotkania zapoznali się z regulaminem oddziału.
Dzieci miały też okazję poopowiadać o tym, jak należy dbać o książki w domu. Zobaczyły również jak wygląda wypożyczanie książek. Rozmawiały o tym, czym się różni książka dla dzieci od tej dla dorosłych czytelników. Przedszkolaki bardzo dobrze rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań i powieści dla nich. Następnie zapoznały się z książkami, których nie zabiera się do domu i obejrzały w czytelni egzemplarze popularnonaukowe oraz czasopisma skierowane do czytelników w ich wieku.
Wizyta przedszkolaków była także dobrą okazją do poinformowania o programie Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.