Wizyta uczniów z kl. IIIc z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3

We wtorek 8 października 2019 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedzili uczniowie klasy IIIc z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, by uczestniczyć w lekcji bibliotecznej.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że w skład oddziału wchodzą dwa pomieszczenia: wypożyczalnia i czytelnia oraz co się w nich robi i do czego służą. Uczniowie poznali również regulamin wypożyczalni, czyli zasady co należy zrobić, by stać się czytelnikiem biblioteki. Dzieci rozmawiały o tym, jak o książki należy dbać. Następnie trzecioklasiści nauczyli się rozpoznawać i odczytywać skróty informujące, do jakiego działu należy dana książka: czy jest to np. powieść przygodowa czy historyczna, jeżeli oznaczenia dotyczą literatury pięknej. Zaznajomiły się również z książkami popularnonaukowymi w czytelni.

Uczniowie przekonali się, gdzie znajduje się księgozbiór, z którego korzysta się wyłącznie w bibliotece. Mieli także okazję zobaczyć, jak wygląda księga inwentarzowa oddziału oraz dowiedzieli się, czym jest Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna.