Wizyta w bibliotece Pszczółek z „Bajki”

W poniedziałek 28 maja 2018 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziła grupa Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Przedszkolaki wysłuchały historyjki pt. „O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa.

Zanim jednak to nastąpiło przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega program Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i jakie są związane z tym atrakcje. Następnie z uwagą wysłuchały opowieści o Antku i Lusi, którzy mieszkali w przyczepie kempingowej pełnej książek. Dzieciom czas płynął na czytaniu książek. Jednak pewnego dnia wszystkie książki z przyczepy musiały zniknąć….
W dalszej części spotkania dzieci kolorowały żółwia o imieniu Hugo, który zachęca młodych czytelników do przyłączenia się do programu „Z książką na start”.