Wojciech Bonowicz gościem MBP 17 października, podczas Chojnickich Dni Tischnerowskich

Już po raz trzeci odbędą się Chojnickie Dni Tischnerowskie, które trwać będą w dniach 17-18 października 2018 r. Ich głównym celem jest przybliżenie sylwetki księdza Józefa Tischnera.

Ksiądz Tischner był filozofem, profesorem w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, prezesem Instytutu Nauki o Człowieku w Wiedniu, a zarazem najbardziej popularnym myślicielem i eseistą katolickim w Polsce w latach 90. W ramach tegorocznych Dni Tischnerowskich w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w środę 17 października o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Bonowiczem.

Wojciech Bonowicz jest poetą, publicystą i dziennikarzem. W 1995 roku debiutował tomikiem poetyckim „Wybór większości”. Poza twórczością liryczną Bonowicz jest również autorem książek o księdzu Józefie Tischnerze – „Tischner” z 2001 roku i „Kapelusz na wodzie. Gawędy o księdzu Tischnerze” z 2010. Biografię księdza Tischnera nominowano do Nagrody Literackiej „Nike” 2002. Opracował również „Myśli wyszukane ks. Józefa Tischnera i Miłość nas rozumie”. Więcej informacji o Chojnickich Dniach Tischnerowskich na plakacie.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Chojnicach i Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a MBP w Chojnicach jest jednym z partnerów.