Wycieczka do biblioteki grupy Muchomorki z „Jarzębinki”
  • A A A
  • W poniedziałek 2 października 2017 roku Oddział dla dzieci i młodzieży MBP odwiedziły dzieci z grupy Muchomorki z Przedszkola Niepublicznego „Jarzębinka”.

Na początku spotkania maluchy dowiedziały się, że znajdują się w bibliotece, czyli w miejscu, gdzie wypożycza się i czyta książki. Następnie zostały poinformowane o tym, w jaki sposób można zostać czytelnikiem oddziału. Dzieci usłyszały również, czym jest regulamin biblioteki, czyli co wolno, a czego nie wolno robić w bibliotece. Mogły zaobserwować, jak ich koleżanka z grupy wypożycza książki.

Czterolatki doskonale zdawały sobie sprawę z tego co książki lubią, a czego nie. Przyszli czytelnicy świetnie rozpoznawali popularnych bohaterów opowiadań dla dzieci. Na zakończenie Muchomorki obejrzały egzemplarze, których nie wypożycza się do domu, tylko korzysta z nich na miejscu oraz kilka książek popularnonaukowych.