Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

W poniedziałek 16 grudnia 2019 roku rozstrzygnięty został konkurs na ozdobę bożonarodzeniową. Komisja w składzie: Lidia Polasik, zastępca dyrektora MBP, Weronika Sadowska, prezes Stowarzyszenia LekTURa i Wioletta Karpiak, kierownik Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci wyłoniła laureatów w trzech kategoriach.

Na konkurs wpłynęło łącznie 38 prac. Komisja oceniała je według następujących kryteriów: oryginalność i pomysłowość, estetyka wykonania, zastosowanie materiałów ekologicznych i możliwość powieszenia wykonanej ozdoby na choince. Wszystkie przyniesione prace były ciekawe i zaskoczyły organizatorów. Jednak nie wszystkie można było nagrodzić, w związku z czym komisja po burzliwych obradach podjęła następującą decyzję:
Wśród osób dorosłych:
I miejsce ex aequo – Marlena Homernik i Anna Jażdżejewska

Wśród uczniów szkół średnich:
I miejsce – Julia Drobińska
II miejsce – Monika Skiba
III miejsce – Bartosz Piekarski
wyróżnienie – Nadia Molin
wyróżnienie – Mateusz Szyngwelski

Wśród uczniów szkół podstawowych:
I miejsce – Adrian Vogt
II miejsce – Oliwia Sikorska
wyróżnienie – Emilia Śledź
wyróżnienie – Bartłomiej Śledź

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a laureatów zapraszamy po odbiór nagród i pamiątkowych dyplomów. Najmłodszych do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci (p. 112), natomiast uczniów szkół średnich i dorosłych do Czytelni i Informacji Bibliotecznej (p. 104). Przyniesione ozdoby można podziwiać na choince, która znajduje się w holu na I piętrze budynku biblioteki. Organizatorami konkursu były Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa.