Wystawa fotograficzna „Kaszëbë sztótã zatrzimóné”
  • A A A
  • W ramach Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej, które trwają w Chojnicach w dniach 22-28 października w Czytelni MBP można oglądać wystawę fotograficzną pn. „Kaszuby chwilą zatrzymane”.

Wystawa prezentuje prace zgłoszone na II Konkurs fotograficzny „Kaszëbë sztótã zatrzimóné” zorganizowany przez Technikum nr 3 w Chojnicach im. Bohaterów Szarży pod Krojantami. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 22 lutego 2017 roku. Na konkurs wpłynęło 45 prac. I miejsce zdobyła Beata Hinzke z Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, II ex aequo Magdalena Baranowska z II Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku oraz Michał Bystrom Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku. III lokatę zdobyła Agnieszka Stopa z Technikum nr 3 w Chojnicach. Przyznano także dziewięć wyróżnień.

Wystawę wszystkich konkursowych zdjęć można oglądać do końca tygodnia w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w godzinach otwarcia działu.

Plakat Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej