Wystawa „Kaszëbë sztótã zatrzimôné 2018”

W ramach Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej organizowanych przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie od poniedziałku 15 października 2018 roku w Czytelni MBP można oglądać pokonkursową wystawę fotograficzną „Kaszëbë sztótã zatrzimôné 2018”.

Konkurs został zorganizowany w Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami w Chojnicach, a jego podsumowanie odbyło się 20 kwietnia w Centrum Sztuki Collegium Ars. Nadesłane prace oceniane były w 4 kategoriach – kultura, życie codzienne, przyroda i portret (w ostatniej nie wpłynęły prace). Fotografie wykonane zostały przez uczniów szkół ponadpodstawowych z Chojnic, Brus i Pucka. Wystawę oglądać można do 24 października w Czytelni w godzinach otwarcia działu.