Wystawa poświęcona europejskim pisarzom XX wieku

Od czerwca do końca lipca w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach prezentowana jest wystawa, której tematem jest literatura europejska. Jest to kolejna część cyklu ekspozycji „Rok z literaturą”, na których prezentowane są literatury poszczególnych kontynentów.

Aktualna wystawa przygotowana została na podstawie książki Literatura Europy. Historia literatury europejskiej, pod red. Annick Benoit-Dusausoy i Guy Fountaine’a. Przedstawione są na niej biografie i twórczość pisarzy europejskich, reprezentujących najważniejsze kierunki w literaturze współczesnej. Opisane są sylwetki 47 twórców: poetów, prozaików, dramatopisarzy i eseistów najbardziej charakterystycznych dla poszczególnych państw Europy XX wieku. W gablotach można zobaczyć również powieści pochodzące ze zbiorów Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych. Wśród prezentowanych postaci znajdują się bardzo znane nazwiska, np. Milan Kundera, Eduardo Mendoza, Patrick Süskind czy Wiktor Pielewin, a także mniej znane osoby, których twórczość jest ważna zarówno dla ich kraju, jak i całej Europy: Ann Perrier, René Novella czy Imants Ziedonis.

Wystawę można oglądać do końca lipca w Czytelni w godzinach otwarcia działu. Zapraszamy.