Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II

W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach do końca listopada można oglądać wystawę, która powstała z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, a także w związku z uznaniem roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.

Na ekspozycji składającej się z trzech gablot prezentowane są książki, broszury i artykuły nawiązujące do życia Jana Pawła II. W pierwszej gablocie znajdują się biografie papieża oraz jego dzieła – encykliki i adhortacje. Dwie kolejne poświęcone są pielgrzymkom, także tym do Polski oraz podróżom. Na wystawie można zobaczyć również mapy turystyczne, które prezentują szlaki, jakimi podróżował Jan Paweł II. Są to szlaki w Tatrach oraz w Beskidach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Czytelni w godzinach otwarcia działu do końca listopada.