Wystawę „Podróże marzeń” od lipca można oglądać w Czytelni

Od 1 lipca aż do końca września 2020 roku w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach czynna jest wystawa „Podróże marzeń”. Prezentowane są na niej najciekawsze miejsca na świecie, które warto odwiedzić.

Na ekspozycję składa się pięć gablot oraz kilkanaście plansz wiszących na filarach w Czytelni. Na każdej znajdują się zdjęcia przedstawiające miejsca, zabytki i tereny, które warto zobaczyć. Większość z nich znajduje się na liście UNESCO. Czytając informacje zawarte na planszach, można dowiedzieć się o położeniu opisywanego punktu, a także jego walorach turystycznych. Przykładowe miejsca to: bambusowy las Arashiyama w japońskim Kyoto, Klify Moheru w Irlandii, buddyjski kompleks świątyń Paro Taktsang w Bhutanie, archipelag Fernando de Noronha w Brazylii, świecące Jaskinie Glowworm Waitomo w Nowej Zelandii, miejscowość Oia na greckiej wyspie Santorini, wyspa Boracay na Filipinach. Na wystawie prezentowanych jest jeszcze wiele innych turystycznych atrakcji.

Poza tym eksponowane są także książki poświęcone tym konkretnym terenom, miejscom czy miejscowościom turystycznym ze zbiorów Czytelni, m.in. te z popularnych serii: Miasta marzeń i Podróże marzeń. Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia działu.