Zakończenie kursu komputerowego dla seniorów

W Mediatece we wtorek 22 maja 2018 roku odbyło się ostatnie spotkanie w ramach kursu komputerowego dla seniorów. Na zakończenie uczestnicy wysłuchali wykładu o bezpieczeństwie w internecie.

Kurs ukończyło 11 seniorów. Podczas 10 cotygodniowych spotkań poznawali oni podstawy obsługi komputera i korzystania z internetu. Nauczyli się m.in. wyszukiwać informacje, wysyłać i odbierać maile czy pisać w edytorze tekstu. Podczas ostatniego spotkania bibliotekarki Elżbieta Łońska i Agnieszka Kowalska, prowadzące w Mediatece zajęcia, podziękowały kursantom za udział i wręczyły dyplomy. Wyraziły nadzieję, że nie jest to ich ostatnia wizyta w Mediatece, że będą przychodzić i doskonalić zdobyte umiejętności. Seniorzy z kolei podziękowali bibliotekarkom za szkolenie. Jak stwierdziła jedna z pań, mają nadzieję, że to czego się nauczyli, pozostanie im w głowach.

Na zakończenie kursanci wysłuchali wykładu Magdaleny Stolp „Bezpieczni Seniorzy – w internecie też”. Dotyczył on internetu jako jednego z mediów, bezpiecznego korzystania z sieci oraz odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznych. Prelegentka zwróciła uwagę na to, że trzeba zawsze dokładnie sprawdzać, komu podaje się w internecie swoje dane osobowe czy zdjęcia oraz uważać na to, co się pisze na portalach społecznych. Magdalena Stolp prowadzi szkolenia dotyczące bezpieczeństwa w internecie i zajęcia dla studentów. Włączyła się w kampanię Dzień Bezpiecznego Internetu i realizuje darmowe spotkania dla młodzieży i dorosłych poruszające tę tematykę.