Zebranie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

Członkowie chojnickiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego spotkali się w środę 23 maja 2018 roku na swoim cyklicznym zebraniu.

Jednym z tematów spotkania było przypomnienie sylwetki generał Elżbiety Zawackiej (1909-2009) – jedynej kobiety wśród cichociemnych. Jak zauważyła prezes oddziału Janina Kosiedowska, w walce o niepodległość kraju to zwykle mężczyznom przypisuje się największą rolę, a to nieprawda, gdyż duży wkład miały też kobiety, często niedocenianie. – „Przypomnijmy jedną z kobiet, które zasłużyły się dla odzyskania i utrwalenia niepodległości kraju” – mówiła Janina Kosiedowska. Zwróciła także uwagę na związki gen. Zawackiej z Pomorzem i Kaszubami.

Ponadto członkowie oddziału mogli zapoznać się z najnowszą książką Tomasza Marcina Cisewskiego „Korzenie drobnoszlacheckie”, wydaną przez LGD Sandry Brdy. O publikacji opowiedział sam autor. Podkreślił, że jest to jego trzecia książka poświęcona genealogii i że te szkice genealogiczne są ściśle związane z historią naszego regionu.