Zerówka z SP1 zajrzała do biblioteki

Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci w piątek 15 marca 2019 roku odwiedziły dzieci z klasy 0b ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zapoznały się one z tym działem i dostępnym w nim księgozbiorem.

Na samym początku spotkania dzieci rozmawiały o tym, że biblioteka jest miejscem, w którym wypożycza się książki, w odróżnieniu do księgarni, gdzie się je kupuje. Zerówkowicze zapytani, czy wiedzą czym jest regulamin, czyli co wolno, a czego nie wolno robić, odpowiedziały, że w szkole mają kodeks. W ten sposób łatwiej było im zrozumieć, jakie zasady obowiązują w bibliotece.

Dzieci bardzo dobrze wiedziały, jak należy dbać o książki i świetnie rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań i powieści skierowanych właśnie do nich. Obejrzały książki, których nie zabiera się do domu oraz czasopisma i egzemplarze popularnonaukowe w czytelni.

A na zakończenie mali uczniowie zostali zachęceni do założenia konta czytelnika i skorzystania z programu Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.