Zjazd młodzieżowych klubów DKK w Gdańsku

W czwartek 29 listopada 2018 roku bibliotekarki Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci wraz z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży pojechały do Gdańska na przedstawienie teatralne.

Wyjazd odbył się na zaproszenie koordynatorki wojewódzkiego projektu Dyskusyjne Kluby Książki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Rozpoczął się zbiórką o 5.45 na dworcu PKP w Chojnicach. Po dotarciu do Gdańska Wrzeszcza klubowicze zajrzeli do Biblioteki Manhattan znajdującej się w centrum handlowym. Tam mieli możliwość zobaczyć to nowoczesne miejsce promujące czytelnictwo i kulturę. Obejrzeli bogate zbiory komiksów, kolekcję audiobooków, e-booków, płyt gramofonowych i filmów. Dowiedzieli się, że czytelnicy tej biblioteki mogą spróbować swoich sił w grach na konsolach, do których wydzielono oddzielną przestrzeń oraz że mogą pograć na instrumentach elektronicznych – gitarze, perkusji i pianinie. Udało im się nawet odszukać książkę dotyczącą historii Chojnic.

Następnie wszyscy udali się do Miejskiego Teatru Miniatura. Uczestnicy zjazdu obejrzeli spektakl „Bunt”, który powstał na podstawie książki Władysława Reymonta o tym samym tytule. Tematyka książki porównywana jest do znanego na całym świecie „Folwarku zwierzęcego” George’a Orwella, chociaż została stworzona 20 lat wcześniej.

Po godz. 13.00 nastąpił czas powrotu do domu – zjazd młodzieżowych klubów DKK dobiegł końca, ale na długo pozostanie w pamięci jej uczestników, jako miłe wspomnienie.