5- i 6-latki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej

Dzieci z grup Felki i Maciusie z Przedszkola Niepublicznego im. Janusza Korczaka odwiedziły w poniedziałek 18 października 2021 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci, by uczestniczyć w lekcji bibliotecznej.

Dzięki spotkaniu 5- i 6-latki dowiedziały się między innymi ile pomieszczeń wchodzi w skład oddziału, czym jest biblioteczny regulamin, jakie trzeba spełnić warunki, by móc wypożyczać książki oraz co należy zrobić, gdy zgubimy lub zniszczymy książkę z biblioteki. Dzięki koleżance z przedszkola, która od lat jest czytelniczką biblioteki, dzieci zobaczyły jak wygląda wypożyczanie książek.

Następnie grupy obejrzały książki skierowane do czytelników w ich wieku. Były to przykłady tytułów zarówno beletrystycznych jak i popularnonaukowych. Przedszkolaki dowiedziały się również, gdzie zostały umieszczone książki, których nie wypożycza się do domu.

Na zakończenie Felki i Maciusie zostały zaproszone do przyłączenia się do projektu Mała książka – wielki człowiek.