6- i 7-latki z „Wesołych Przedszkolaków” w bibliotece

W piątek 8 czerwca 2017 roku Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziła grupa 6- i 7-latków z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki”.

Na początku spotkania dzieci zapytały, dlaczego korytarz prowadzący do oddziału jest tak ozdobiony, że przypomina niebo z planetami. Usłyszały w odpowiedzi, że takie dekoracje zostały po „Nocy w Bibliotece” i były tym bardzo zaintrygowane. Następnie dowiedziały się, że znajdują się w wypożyczalni książek dla dzieci i rozmawiały o tym, co to jest regulamin. Usłyszały, że to zbiór zasad, czyli co wolno, a czego nie wolno robić w bibliotece. Okazało się, że w przedszkolu również muszą przestrzegać pewnych zasad ustalonych przez panią wychowawczynię.

Następnie przedszkolaki zobaczyły, co znajduje się w środku każdej książki z biblioteki, a jest to karta książki oraz pieczątka oddziału, oraz co się z nią dzieje, gdy książka wypożyczana jest do domu. Dzieci bardzo dobrze rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań i powieści dla dzieci. Przedszkolaki bardzo entuzjastycznie i z wielką radością reagowały na pokazywane książki. Na zakończenie obejrzały w czytelni egzemplarze książek popularnonaukowych oraz czasopisma przeznaczone dla czytelników w ich wieku.