70-lecie biblioteki z pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach w środę 5 października 2016 roku odbędzie się spotkanie z pisarzem i naukowcem Januszem Leonem Wiśniewskim. Będzie to pierwsze z cyklu siedmiu spotkań na 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Początek o godz. 17.30 w Czytelni (pokój 104).

Na spotkanie zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Inspektor ds. Rozwoju i Współpracy Naukowej w Urzędzie Miejskim w Chojnicach Przemysław Zientkowski.

Janusz Leon Wiśniewski pochodzi z Torunia, a obecnie mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Jest magistrem fizyki, doktorem informatyki i doktorem habilitowanym chemii. Jest także pisarzem. Jego debiutancka powieść „Samotność w Sieci” stała się bestsellerem w Polsce i w Rosji. Została sfilmowana i przetłumaczona na wiele języków. Jego inne książki to m.in.: zbiory opowiadań „Zespoły napięć”, „Ślady” i „Martyna i inne opowiadania”, „Los powtórzony”, „Łóżko”, „Intymna teoria względności”, „Molekuły emocji”, „Sceny z życia za ścianą”, „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”, „Bikini”, „Moja bliskość największa”, „Na fejsie z moim synem”, „Zbliżenia” oraz naukowa bajka dla dzieci „W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa”. Razem z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: „188 dni i nocy” oraz „Między wierszami”. Jego najnowsza książka, wydana w tym roku, to zbiór opowiadań „Udręka braku pożądania”.

Większość książek Janusza Leona Wiśniewskiego trafiła na listy bestsellerów. Jest także autorem felietonów w miesięczniku „Pani”.