Wróć

9 września zapraszamy na Narodowe Czytanie

data dodania: 2023.08.30

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa zachęcają do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Akcja odbędzie się w sobotę 9 września 2023 roku w godz. 10.00-12.00 na Rynku w Chojnicach.

Lekturą 12. odsłony akcji jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Utwór czytać będą zaproszeni goście i bibliotekarki. Zapraszamy do przypomnienia sobie tej nastrojowej i barwnej powieści. „Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek przy polskim stole. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy” – podkreśla w liście prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas Narodowego Czytania w Chojnicach będzie można obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę poświęconą twórczości Elizy Orzeszkowej i jej powieści – „Nad Niemnem”. Zachęcamy także do przynoszenia swoich egzemplarzy książek, na których będzie można otrzymać pamiątkową pieczątkę. W przypadku niepogody Narodowe Czytanie odbędzie się w Czytelni MBP. Zapraszamy!