Wróć

Bibliotekarki odwiedziły Skrzaty z „Bajki”

data dodania: 2023.11.30

W czwartkowy śnieżny poranek 30 listopada 2023 roku bibliotekarki z Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci wybrały się w odwiedziny do grupy Skrzaty z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Jak odwiedziny, to oczywiście z książką. Przedszkolaki niecierpliwie czekały i radośnie przywitały bibliotekarki w swojej sali.

Prowadząca zaprosiła maluchy, aby usiadły na dywanie i rozpoczęła czytanie bajki „Złodziej liści” Alice Hemming. W książce zmieniają się pory roku, które Skrzaty doskonale znają. Na końcu cały las pokrywa śnieżna kołderka i wszystko wygląda tak samo jak dzisiaj. Tylko bohaterka książki – Wiewiórka, odkrywa nowy problem do rozwiązania. Książkę można czytać wiele razy i za każdym razem odkrywa się w niej coś śmiesznego i zarazem rozkosznie naiwnego. Taki typ narracji niezwykle się maluchom podobał.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę oraz zakładkę do książki. Bibliotekarka wyjaśniła dzieciom jak używa się zakładek i bardzo je ucieszył ten prezent. Nauczycielka zaznaczyła, że Skrzaty bardzo lubią książki i prezent na pewno im się przyda. Pani nauczycielce i wszystkim maluchom serdecznie dziękujemy za gościnę.