Wróć

Członkinie młodzieżowego DKK rozmawiały o książce Michelle Obamy

data dodania: 2023.03.10

W czwartek 9 marca 2023 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas niego omówiona została książka Michelle Obamy pt. „Becoming. Moja historia”.

Książka to pamiętnik najpierw dziewczynki, później młodej kobiety, wreszcie Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, którą Michelle Obama była przez osiem lat u boku męża Baracka. To zapis wielu dobrych wspomnień, ale również wielu trudnych sytuacji z życia kobiety, która zmuszona jest każdego dnia maksymalizować swoje wysiłki, by coś osiągnąć, tylko dlatego, że ma czarny kolor skóry. Jej historia pokazuje, że wielka determinacja do pracy nad sobą i dla dobra innych może zaprowadzić człowieka na sam szczyt. Michelle Obama to osoba, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Warto jednak przeczytać jej książkę, by lepiej poznać jej życie, które znamy wyłącznie z medialnych przekazów.

„Becoming. Moja historia” bardzo spodobała się członkiniom klubu. Dziewczęta wkrótce czeka podjęcie ważnej decyzji odnośnie wyboru studiów. Pamiętniki Michelle Obamy mogą stanowić cenne źródło inspiracji przy planowaniu życiowej drogi, nie tylko zawodowej.