Wróć

Czwarty dzień ferii dla dzieci w wieku szkolnym

data dodania: 2024.02.08

W czwartek 8 lutego 2024 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się czwarte spotkanie w ramach zajęć feryjnych w bibliotece dla dzieci w wieku szkolnym. 

Na początku nastąpiło dokończenie zajęć z dnia poprzedniego. Przeczytano teksty pracy grupowej przy stolikach i uczestnicy zajęć zagłosowali na najciekawszą według nich przygodę bohaterki przeczytanej w środę książki. Następnie rozegrano zabawy ruchowe, a po nich nastąpiła przerwa na drugie śniadanie.
Kolejnym elementem zajęć była praca indywidualna. Każdy otrzymał kartki, które trzeba było zakolorować według podanego wzoru. Na to zadanie feriowicze mieli bardzo niewiele czasu, ponieważ do biblioteki przyjechali wyczekiwani goście.

Byli to aktorzy Teatru Dwukropek ze Szczecina – Mariola Fajak-Słomińska oraz Janusz Słomiński. Goście przywieźli ze sobą mnóstwo paczek i toreb, więc wszyscy byli ciekawi, co takiego się w nich znajduje.

Po rozpakowaniu okazało się, że są to książki napisane przez panią Mariolę oraz rekwizyty niezbędne do wykonania przedstawienia. Po rozłożeniu i włączeniu lamp scenicznych, nastała iście teatralna atmosfera. Gdy wszyscy feriowicze usiedli już na wybranych miejscach, rozpoczęła się magia. W bibliotece bowiem pojawiły się zwierzęta afrykańskie i nie tylko.

Dzieci niezwykle radośnie reagowały na aktywności proponowane przez aktorów. Przeżywały wydarzenia dziejące się na stronicach książek, wykonywały każde zaproponowane zadanie, a nawet śpiewały. Na zakończenie można było zakupić sobie książkę i otrzymać autograf. Wykonano też wspólną fotografię. Dzień zdecydowanie należał do udanych.

Serdecznie dziękujemy aktorom Teatru Dwukropek za wprowadzenie baśniowej atmosfery. Chętni mogą zajrzeć na stronę YouTube i obejrzeć m.in. piosenkę „Zaproszenie do lasu”.