Wróć

Drugi dzień feryjnych spotkań z planszówkami

data dodania: 2024.02.08

W drugim dniu spotkania z planszówkami, w czwartek 8 lutego 2024 roku, była okazja do zmierzenia się w miniturniejach. 

Jako pierwsi w Czytelni grali uczniowie klas 5-8. Uczestnicy rozegrali turniej w następujących grach: Sen, Rummikub, Przewrotne Żabki i Sushi Go. I miejsce w miniturnieju zdobyła Maja Szyca, II miejsce – Aleksander Rolbiecki, III miejsce – Marta Czapiewska. Na zakończenie młodzież została nagrodzona. Nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach wręczali: dyrektor MBP Anna Lipińska i organizator turnieju instruktor Andrzej Schulz, przedstawiel Klubu Gier Planszowych „Na planszy”.

Miniturniej dla uczniów klas 1-4 przebiegł przy użyciu następujących gier: Pizza XXL, Na lody!, Jamniki, Przewrotne Żabki, Kukuryku. Niespodzianką był dla każdego uczestnika pączek, jak przystało na Tłusty czwartek. W decydujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców. I miejsce zdobył Hassan, II miejsce – Wojtek, III miejsce – Julia. Otrzymali oni również nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Na zakończenie przyszedł czas na wykonanie wspólnych fotografii.

Jeśli rozgrywki przypadły Wam do gustu i macie ochotę powtórzyć to doświadczenie, to niebawem będzie można znów się spotkać – tym razem w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci MBP. Szczegóły ogłoszone zostaną niebawem.