Wróć

Dzień hobby w bibliotece

data dodania: 2024.02.09

Ostatni dzień zajęć feryjnych w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci,  czyli 9 lutego 2024 roku, upłynął pod znakiem pasji i zainteresowań. Uczestnicy wiedzieli, że właśnie tego dnia mogą podzielić się informacjami o swoich ulubionych zajęciach.

Na początku poproszono Klarę Zientkowską o przeczytanie swojej książki, kolorowanki, pt. „Nataniel Mateusz Wolf w 300-lecie urodzin”. Było to więc pierwsze w historii biblioteki spotkanie autorskie, które poprowadził uczestnik ferii. Książka ujrzała światło dzienne na początku lutego tego roku, więc jest to zupełna nowość. Dzięki odwadze i uprzejmości autorki wszyscy mogli otrzymać swój własny egzemplarz ze specjalnym wpisem początkującej pisarki. Jako że książka jest kolorowanką (z ilustracjami Martyny Jażdżejewskiej), każdy feriowicz otrzymał też opakowanie kredek. Wszyscy chcieli otrzymać dedykację, niektórzy poprosili także o podpis w niekonwencjonalnych miejscach. 

Uczestnicy spotkania autorskiego podpytywali, jak długo zajęło Klarze napisanie tekstu i prosili o pokazanie ilustracji. W związku z tym, że nie jest to pierwsza książka, w której tworzeniu Klara uczestniczyła, zaprezentowano także tę wcześniejszą, do której wykonała ilustracje jako 6-letnie dziecko. Nie obyło się bez gromkich braw. Wszyscy czekają na dalsze teksty młodej autorki.

Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie i zabawę, przyszedł czas na dalsze prezentowanie zainteresowań uczestników ferii. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o tym, czym zajmują się w wolnym czasie. Opowiadały m.in. o: tworzeniu sukienek dla lalek z balonów, pisaniu opowiadań i wierszy, uczeniu się języka fińskiego i łacińskiego, rysowaniu oraz malowaniu, zbieraniu figurek zwierząt, zamiłowaniu do wsi, pływaniu, akrobatyce, budowaniu czołgów i samolotów z czasów wojennych oraz zainteresowaniu pociągami. Niektórzy także interesują się doświadczeniami lub lubią zadawać zagadki. Wszyscy chętnie dzielili się swoimi pasjami. Dzięki temu uczestnicy lepiej się poznali i dowiedzieli się, czym można się interesować i na tej podstawie mogą sami znajdować nowe pasje. 

Na zakończenie była jeszcze zabawa w znajdowanie różnic na obrazkach. Było to ostatnie zadanie podczas zajęć feryjnych. Wszystkim pozostało się jeszcze pożegnać i podziękować sobie nawzajem.

Uczestnikom zajęć feryjnych serdecznie dziękujemy za niezapomnianą atmosferę i mile spędzony czas. W trakcie roku szkolnego mamy niewiele czasu na bliższe poznanie się. Było nam niezmiernie miło spędzać wspólnie czas, czytając, bawiąc się i pracując. Do zobaczenia w czasie wypożyczania książek. Rodzicom dziękujemy za zaufanie.