Wróć

Gumisie dyskutowały o jesiennym przeziębieniu

data dodania: 2023.09.26

We wtorek 26 września 2023 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszła grupa Gumisie z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” na cotygodniowe zajęcia biblioterapeutyczne. Tym razem przedszkolaki rozmawiały o tym, co czyha na każdego człowieka jesienią, gdy pada deszcz i wieje wiatr. Dzieci bardzo szybko domyśliły się, że spotkanie będzie dotyczyło przeziębień. Same miały bardzo wiele do powiedzenia na ten temat.


Po wstępnej dyskusji, bibliotekarka zapoznała maluchy z nową bohaterką, a mianowicie z Krową Matyldą, którą wymyślił Alexander Steffensmeier. Przeczytała historię „Krowa Matylda jest chora”. Matylda, jako krowa pocztowa bardzo często narażona jest na stawianie czoła różnym warunkom pogodowym. Niestety ostatnimi czasy bardzo często padał deszcz i wiał silny wiatr, więc nie wpłynęło to zbyt dobrze na samopoczucie naszej bohaterki. Matylda niezbyt dobrze się czuła. Na szczęście pani gospodyni znała wiele domowych sposobów na drobne niedyspozycje. Gumisie także podawały własne domowe sposoby na przeziębienia, bardzo śmiało i wiele opowiadały. Wymieniały szczególnie takie, które im najbardziej pomagają.


Minęło kilka dni i Matylda poczuła się lepiej (nie obyło się bez pomocy weterynarza), ale nie bardzo miała ochotę na powrót do pracy. Przecież nic się nie stanie jeśli pozostanie w domu jeszcze jeden dzień!? Postanawia więc zasymulować dalszą chorobę. Czy wyszło jej to na dobre? O tym dowiedziały się dzieci na zajęciach. Jak przystało na bardzo odważną i rozgadaną grupę, przedszkolaki co chwilę zgłaszały swoje nowe spostrzeżenia dotyczące książki i tematu opowiadania.


Na zakończenie każdy otrzymał kolorowankę – buteleczkę, na której miał narysować coś, co najbardziej pomaga na przeziębienia i złe samopoczucie. Praca została wykonana niezwykle starannie, ponieważ jej wynik będzie można obejrzeć na wystawie w trakcie X Nocy w Bibliotece. Przypominamy, że będzie to w sobotę 7 października.